Χριστουγεννιάτικη Γιορτή Παιδικού Σταθμού «Νύχτα Χριστουγέννων»

Χριστουγεννιάτικη Γιορτή Παιδικού Σταθμού

Χριστουγεννιάτικη Γιορτή Παιδικού Σταθμού «Νύχτα Χριστουγέννων»

Η μεγάλη νύχτα των Χριστουγέννων πλησιάζει! Γι’ αυτό και οι μικροί μαθητές του Παιδικού Σταθμού των Εκπαιδευτηρίων αποφάσισαν να μεταφέρουν γονείς, συγγενείς και φίλους στη νύχτα αυτή και να τους μαγέψουν με υπέροχες  χριστουγεννιάτικες μελωδίες.

Οι καλεσμένοι παρακολούθησαν τα παιδιά να μεταμφιέζονται σε αγγελάκια, αστεράκια και ευχούλες, στους Τρεις Μάγους και σε βοσκούς, σε νύχτες Χριστουγέννων και καλαντιστές, που με τους ήχους των μουσικών οργάνων τους ταξίδεψαν και μετέφεραν όλους τους θεατές σε εκείνο το βράδυ!

Όλα αυτά ζωντάνεψαν πάνω στη σκηνή, στη χριστουγεννιάτικη γιορτή των μικρότερων μαθητών του σχολείου μας, στην οποία όλοι μαζί, παιδιά και μεγάλοι, γιόρτασαν και καλωσόρισαν το πνεύμα των Χριστουγέννων.