Οι μικροί μαθητές γνωρίζουν τους «Θεούς του Ολύμπου»

“The 12 Olympian Gods”

Τα Προνήπια τα Νήπια και τα Beatles επισκέφτηκαν το θεματικό πάρκο «Θεοί του Ολύμπου» για να θαυμάσουν το μεγαλείο της ελληνικής μυθολογίας.

Ο Όλυμπος, η κατοικία των θεών, άνοιξε τις επιβλητικές του πόρτες και υποδέχτηκε τους μικρούς μαθητές, για να θαυμάσουν το μεγαλείο της ελληνικής μυθολογίας σ΄ ένα θεματικό υπερθέαμα 2100 τ.μ.

Θεοί του Ολύμπου

Στο πάρκο αυτό η τεχνολογία συναντά τον μύθο και μαζί δημιουργούν ένα εντυπωσιακό αποτέλεσμα, με σκοπό να βοηθήσουν τα παιδιά να γνωρίσουν τους  μύθους και να ταξιδέψουν στον μαγικό κόσμο της αρχαίας Ελλάδας.

Μέσα από επιβλητικά ομοιώματα, 3D προβολές, ξεναγήσεις, διαδραστικά δρώμενα και πολλές εκπλήξεις, τα παιδιά είχαν τη δυνατότητα να μάθουν με έξυπνο τρόπο την ιστορία και τη ζωή του κάθε θεού, όπως αυτή έχει παρουσιαστεί μέσα από τα αρχαία κείμενα.