Ηλεκτρονικές… ευχές από τους μαθητές της Β’ Δημοτικού

Easter Cards

Ηλεκτρονικές… ευχές από τους μαθητές της Β’ Δημοτικού

Με όρεξη και δημιουργικότητα οι μικροί μαθητές της Β’ Δημοτικού, ακολουθώντας τις οδηγίες των δασκάλων τους στις ψηφιακές τάξεις και φυσικά με τη βοήθεια των γονιών τους, δημιούργησαν ηλεκτρονικές πασχαλινές καρτούλες για τους συμμαθητές τους.

Κάνοντας πρακτική εξάσκηση στη χρήση του ηλεκτρονικού υπολογιστή και καλλιεργώντας τον γραπτό λόγο τους, με αυτόν τον πρωτότυπο τρόπο μοιράστηκαν με τους φίλους τους τα νέα τους, όμορφες πασχαλινές ευχές και μηνύματα αισιοδοξίας!

Αυτές τις δύσκολες μέρες, που η φυσική απόσταση μεταξύ των ανθρώπων είναι αναγκαία περισσότερο από κάθε άλλη φορά, η σύγχρονη τεχνολογία συναντήθηκε με την ευαισθησία και την καλλιτεχνική διάθεση των μικρών παιδιών με εκπληκτικά αποτελέσματα, που μας άφησαν όλους άφωνους!