Επιστροφή στα θρανία για τους μαθητές Γυμνασίου - Λυκείου

Επιστροφή στα θρανία

Επιστροφή στα θρανία για τους μαθητές Γυμνασίου - Λυκείου

Οι τάξεις του Γυμνασίου - Λυκείου άνοιξαν και υποδέχτηκαν ξανά τους μαθητές τους! Η αυλή γέμισε φωτεινά πρόσωπα και ευχάριστες φωνές, πάντοτε με την τήρηση των απαιτούμενων μέτρων προστασίας.

Ύστερα από την επίσημη ανακοίνωση του Υπουργείου Παιδείας, από τη Δευτέρα, 1 Φεβρουαρίου επαναλειτουργούν τα τμήματα του Γυμνασίου και του Λυκείου των Εκπαιδευτηρίων και συνεχίζουν τη διδασκαλία των μαθημάτων στις «φυσικές» τάξεις. Οι μαθητές και εκπαιδευτικοί επέστρεψαν κρατώντας τις αποστάσεις και φορώντας τις μάσκες τους.

Βασικό μέλημα των Εκπαιδευτηρίων είναι η ασφάλεια των μαθητών και των εργαζομένων. Για τον λόγο αυτό, την Κυριακή, 31 Ιανουαρίου το εκπαιδευτικό, διοικητικό και εργατοτεχνικό προσωπικό των Εκπαιδευτηρίων υποβλήθηκε σε προληπτικό έλεγχο για COVID-19, προκειμένου να διασφαλιστούν οι καλύτερες συνθήκες για την επιστροφή των μαθητών στα θρανία.

Ευχόμαστε σε όλους υγεία, υπομονή και αισιοδοξία, για να αντιμετωπίσουμε όλοι μαζί αυτή τη δύσκολη δοκιμασία με ασφάλεια και ψυχραιμία!