Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός «Η άσκηση είναι φάρμακο»

Στο πλαίσιο του Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Δημιουργίας Αφίσας - ζωγραφικού έργου με τίτλο «Η άσκηση είναι φάρμακο» του Εθνικού Κέντρου «Η ΑΣΚΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΦΑΡΜΑΚΟ - ΕΛΛΑΣ», το έργο του μαθητή Α. Καρούση (Α΄ Γυμνασίου) διακρίθηκε από την κριτική επιτροπή ως υποψήφιο για πιθανή βράβευση.

Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός «Η άσκηση είναι φάρμακο»

Ο διαγωνισμός αφορά μαθητές της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (Γυμνασίων - Λυκείων) σε πανελλήνια κλίμακα, οι οποίοι κλήθηκαν να εμπνευστούν από τα οφέλη της άσκησης στην υγεία (σωματική, ψυχική, πνευματική) και να δημιουργήσουν μία αφίσα, με σκοπό την ευαισθητοποίηση των συνομηλίκων τους και την προτροπή τους προς τη συστηματική σωματική δραστηριότητα.

Τα αποτελέσματα του διαγωνισμού θα ανακοινωθούν στις 3 Μαΐου 2021 στην ιστοσελίδα του Εθνικού Κέντρου.

Ευχόμαστε καλή επιτυχία στον μαθητή μας!