Τιμητική διάκριση σε Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Αφίσας - Ζωγραφικού έργου

Το έργο του μαθητή Α. Καρούση (Α' Γυμνασίου) έλαβε την τιμητική διάκριση για την αποτύπωση της επικαιρότητας υπό μορφή κόμικ, στο πλαίσιο του Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Δημιουργίας Αφίσας - ζωγραφικού έργου, με τίτλο «Η άσκηση είναι φάρμακο» του Εθνικού Κέντρου «Η ΑΣΚΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΦΑΡΜΑΚΟ - ΕΛΛΑΣ».

Τιμητική διάκριση σε Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Αφίσας - Ζωγραφικού έργου

Ο διαγωνισμός αφορούσε μαθητές της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (Γυμνασίων - Λυκείων) σε πανελλήνια κλίμακα, οι οποίοι κλήθηκαν να εμπνευστούν από τα οφέλη της άσκησης στην υγεία (σωματική, ψυχική, πνευματική) και να δημιουργήσουν μία αφίσα, με σκοπό την ευαισθητοποίηση των συνομηλίκων τους και την προτροπή τους προς τη συστηματική σωματική δραστηριότητα.