Τα Χριστούγεννα στολίζουμε με δράσεις STREAM

Τα Χριστούγεννα στολίζουμε με δράσεις Stream

Τα Χριστούγεννα στολίζουμε με δράσεις STREAM

Λίγες μέρες πριν από τα Χριστούγεννα, από τη γιορτή της αγάπης, της ελπίδας και της προσφοράς, οι μαθητές και οι μαθήτριες των τριών μικρών τάξεων του Δημοτικού Σχολείου ετοίμασαν πρωτότυπες χριστουγεννιάτικες δημιουργίες.

Στο πλαίσιο του προγράμματος «STREAM Steps» με υποδειγματική υπευθυνότητα και συνέπεια, επιστρατεύοντας το δημιουργικό τους ταλέντο και τη φαντασία τους, δημιούργησαν όμορφα χριστουγεννιάτικα στολίδια. Από λαχταριστούς μπισκοτούληδες και ξύλινα αστέρια μέχρι πρωτότυπα μπρελόκ με χάντρες pissla.

Τα στολίδια αυτά πρόκειται να πωληθούν στο χριστουγεννιάτικο, φιλανθρωπικό Bazaar των Εκπαιδευτηρίων για την ενίσχυση ατόμων και συλλόγων. Όταν η έννοια της προσφοράς στον άνθρωπο συνδυάζεται με την αγάπη των παιδιών για δημιουργία, τα αποτελέσματα είναι σίγουρα μαγευτικά!

Συλλογή φωτογραφιών