1η Θέση στον 2ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Μαθηματικής Λογικής και Υπολογιστικής Σκέψης «Alan Turing»

Την 1η θέση κατέκτησε η ομάδα του Δημοτικού των Εκπαιδευτηρίων στον 2ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Μαθηματικής Λογικής και Υπολογιστικής Σκέψης «Alan Turing». Η ομάδα του Δημοτικού σημείωσε το υψηλότερο σκορ σε μια σειρά από ηλεκτρονικούς και αναλογικούς γρίφους Μαθηματικών και Προγραμματισμού.

Ο διαγωνισμός πραγματοποιήθηκε το Σάββατο, 6 Μαΐου 2023, στην Πάτρα με την ημιτελική και την τελική φάση.

Οι μαθητές Θ. Γίτσα, Ε. Γκόλνα και Κ. Σπανός ξεχώρισαν ανάμεσα σε περισσότερους από 4000 μαθητές που συμμετείχαν από την προκριματική φάση και διατήρησαν με συνέπεια τις υψηλές επιδόσεις τους στον ημιτελικό και τον τελικό του διαγωνισμού.

Είναι άλλη μια επιτυχία, που αποδεικνύει το υψηλό επίπεδο γνώσεων των μαθητών και του αποδοτικού εκπαιδευτικού προγράμματος των Εκπαιδευτηρίων Ε. Μαντουλίδη.

Συγχαίρουμε θερμά τα παιδιά και ευχόμαστε να συνεχίσουν να ξεχωρίζουν σε κάθε τομέα της ζωής τους.