Τιμητική διάκριση στο 8ο Συμπόσιο Έρευνας και Καινοτομίας Φοιτητών

O μαθητής Δ. Τούλης (Α' Λυκείου) έλαβε τιμητική διάκριση από τη συμμετοχή του στο 8ο Συμπόσιο Έρευνας και Καινοτομίας Φοιτητών, που διοργανώθηκε από το Μητροπολιτικό Κολλέγιο από τις 10 έως τις 12 Μαΐου 2023. Ο μαθητής παρουσίασε την εργασία «Πρόγραμμα Για Κρυπτογραφημένη Επικοινωνία Που Δεν Σπάει Από Κβαντικούς Υπολογιστές».

Στο 8ο Συμπόσιο Έρευνας και Καινοτομίας του Μητροπολιτικού Κολλεγίου, παρουσιάστηκαν ερευνητικές εργασίες και καινοτόμες ιδέες με ερευνητικό ή πρακτικό και καινοτόμο περιεχόμενο. Στο πλαίσιο αυτό, οι συμμετέχοντες είχαν τη δυνατότητα να παρακολουθήσουν τις θεματικές συνεδρίες και παρουσιάσεις φοιτητών στα ευρύτερα επιστημονικά πεδία των Κοινωνικών και Ανθρωπιστικών Επιστημών, των Επιστημών Υγείας, των Πολυτεχνικών Επιστημών, των Επιστημών Πληροφορικής, Πολιτισμού και Επικοινωνίας, καθώς και των Επιστημών Διοίκησης Επιχειρήσεων, Οικονομικών και Νομικής.

Πηγή