Απονομές Βραβείων Μαθηματικών και Φυσικής

2023-06-15-Vraveia-Dim-Gym

Λίγο πριν πέσει η αυλαία της φετινής σχολικής χρονιάς, οι μαθητές και οι μαθήτριες του Δημοτικού Σχολείου, του Γυμνασίου και του Λυκείου που διακρίθηκαν στους διαγωνισμούς Μαθηματικών «Πυθαγόρας» και «Καγκουρό» και Φυσικής «Αριστοτέλης» βραβεύτηκαν στο Θέατρο του Πολιτιστικού Κέντρου των Εκπαιδευτηρίων.

Σε μία σεμνή εκδήλωση όλοι παρέλαβαν με χαρά και ικανοποίηση τα βραβεία τους, ως επισφράγιση μιας συντονισμένης και οργανωμένης προσπάθειας που έκαναν καθ’ όλη τη διάρκεια του χρόνου. Διευθυντές και εκπαιδευτικοί των Εκπαιδευτηρίων έδωσαν θερμά συγχαρητήρια όχι μόνο στα παιδιά αλλά κυρίως στους γονείς τους, οι οποίοι βρίσκονται στο πλάι τους, στηρίζοντας και ενισχύοντας τους πόθους και τα όνειρά τους.