Διάκριση μαθήτριας σε Πανελλήνιο Καλλιτεχνικό Διαγωνισμό

Η μαθήτρια Α. Γεωργίου (Α΄ Γυμνασίου) απέσπασε διάκριση στον Πανελλήνιο Καλλιτεχνικό Διαγωνισμό, που διοργάνωσε η Παιδική Πινακοθήκη Ελλάδας με τίτλο «Η Παλέτα της Φύσης».

Η δράση πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο του εκπαιδευτικού προγράμματος «Ολυμπιακή Παιδεία - Ολυμπιακή Εβδομάδα στα σχολεία | Γνωρίζω τα Ολυμπιακά αθλήματα - μαθαίνω για τη βιωσιμότητα και τον υγιεινό τρόπο να ζεις», της Ελληνικής Ολυμπιακής Επιτροπής και της Εθνικής Ολυμπιακής Ακαδημίας. Αφορούσε μαθητές και μαθήτριες Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, του σχολικού έτους 2022 - 2023.

Η μαθήτρια βραβεύτηκε στον διαγωνισμό από δεκαμελή επιτροπή με κριτήρια αξιολόγησης και επιλογής των έργων την έκφραση, τη φαντασία, την καινοτομία, την αισθητική και την τεχνική.

Συγχαρητήρια στη μαθήτριά μας!

Πηγή

Βραβείο