Υποδοχή νέων μαθητών και μαθητριών ενδιάμεσων τάξεων Γυμνασίου - Λυκείου

Ipodoxi-Endiameson-Taxeon

Την Πέμπτη, 7 Σεπτεμβρίου 2023 πραγματοποιήθηκε η υποδοχή των νέων μαθητών και μαθητριών για τις ενδιάμεσες τάξεις Γυμνασίου - Λυκείου. Τους μαθητές καλωσόρισαν η Γενική Διευθύντρια των Εκπαιδευτηρίων, κ. Άσπα Χασιώτη, η οποία τους ενημέρωσε για τη λειτουργία του νέου τους σχολείου και τους σύστησε τους καθηγητές - συμβούλους των τμημάτων τους, καθώς και έξι φετινοί απόφοιτοι των Εκπαιδευτηρίων, οι οποίοι πέτυχαν εξαιρετικές βαθμολογικές επιδόσεις και εισήχθησαν σε σχολές υψηλής ζήτησης στις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2023. Πιο συγκεκριμένα, οι απόφοιτοι:

Τσιορβάς Αντώνιος, 3ος στο Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλονίκης, με 19.400 μόρια,

Σιδηροπούλου Δέσποινα, 3η στο Τμήμα Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής Θεσσαλονίκης, με 19.100 μόρια,

Τσιορβάς Ραφαήλ, 3ος στο Τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών Θεσσαλονίκης, με 19.040 μόρια,

Μαξιμιάδης Ιωάννης, 4ος στο Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλονίκης, με 19.400 μόρια,

Σαχταρίδου Κλειώ,στο Τμήμα Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής Θεσσαλονίκης, με 18.680 μόρια,

και Κούσκουρα Ευμορφία, στο Τμήμα Οδοντιατρικής Θεσσαλονίκης, με 18.560 μόρια

υποδέχτηκαν με χαρά τους νεαρότερους μαθητές, μοιράστηκαν μαζί τους πλήθος χαρούμενων εμπειριών από τα σχολικά τους χρόνια και τους παρείχαν πολύτιμες συμβουλές, ενώ στη συνέχεια, οι νέοι μαθητές περιηγήθηκαν στους χώρους των Εκπαιδευτηρίων.