Microsoft Showcase Schools 2023 - 2024

Showcase-School-2023-2024

Για 8η συνεχόμενη χρονιά τα Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη αναδείχθηκαν από τη Microsoft ως Showcase School, ανάμεσα σε μια ελίτ ομάδας σχολείων που αποτελούν παράδειγμα για τα υπόλοιπα σχολεία τόσο στη διδασκαλία όσο και τη μάθηση.

Τα Εκπαιδευτήρια από το 2016 ανήκουν σε αυτή την παγκόσμια κοινότητα, που αναγνωρίζεται για τον εκπαιδευτικό μετασχηματισμό, ο οποίος περιλαμβάνει όραμα και καινοτομία στη διδασκαλία, ενώ στοχεύει ταυτόχρονα στη μάθηση και την προετοιμασία των μαθητών για το μέλλον.

Τα Εκπαιδευτήρια ξεχωρίζουν για το πολύτιμο έργο τους, που στόχο έχει την αξιοποίηση των δυνατοτήτων που μας δίνουν οι πιο σύγχρονες τεχνολογίες, ώστε να προετοιμάσουμε τους μαθητές και τις μαθήτριές μας για τις προκλήσεις του νέου κόσμου.