Διακρίσεις στον Μαθηματικό Διαγωνισμό «Ο Μικρός Ευκλείδης»

Mikros-Euklidis

Στον Μαθηματικό Διαγωνισμό «Ο Μικρός Ευκλείδης», που διοργάνωσε το Παράρτημα Κεντρικής Μακεδονίας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας (ΕΜΕ) το Σάββατο, 17 Ιουνίου 2023 για μαθητές/τριες Ε΄ και ΣΤ΄ Δημοτικού για τη σχολική χρονιά 2022 - 2023, διακρίθηκαν οι ακόλουθοι μαθητές/τριες:

ΣΤ΄ Δημοτικού
• 1ο βραβείο: Ε. Γιουβανόπουλος, Θ. Γίτσα, Ε. Γκόλνα, Ε. Κάρκου, Α. - Κ. Μασκαλίδης, Ο. - Κ. Παπαβέντσης, Σ. Τσούλφα
• 2ο βραβείο: Δ. Καρυπίδου, Ε. Λασκαρίδη, Κ. Στασινόπουλος, Γ. - Ζ. Χαλβατζόγλου, Γ. Χαλκείδης
• 3o βραβείο: Κ. Σπανός, Α. Τζήμκα
• Έπαινος: Ν. Γκουδέλης, Α. Γκριλή, Ε. Καραγιάννη, Σ. Κουλτούκης, Ν. Λυσίτσας, Α. Νικάκη, Β. Σκουλαρίδης

Ε΄ Δημοτικού
• 1o βραβείο: Ι. Μάτσος
• 2o βραβείο: Ν. Θεοδωρίδου,Τ. Κακλαμάνου, Δ. Πιτσέγκος, Χ. Στεργιόπουλος, Β. Χονδροδήμος
• Έπαινος: Α. Καλογιάννη, Κ. Κισκινίδης, Α. Μπακαΐμης, Α. - Α. Παπαδόπουλος, Χ. - Ε. Παπαδοπούλου
Επιπλέον, με Έπαινο διακρίθηκε και η μαθήτρια Α. - Ε. Τσέτση, η οποία φοιτά τη σχολική χρονιά 2023 - 2024 στην Α΄ Γυμνασίου των Εκπαιδευτηρίων.
Αξίζει να σημειωθεί ότι μαθητής Ο. - Κ. Παπαβέντσης το σχολικό έτος 2022 - 2023 φοιτούσε στη Δ΄ Δημοτικού και συμμετείχε στον διαγωνισμό με τους μαθητές της ΣΤ΄ Δημοτικού.