Πρώτες μέρες στο Νηπιαγωγείο και στον Παιδικό Σταθμό!

Protes-Meres-Sto-Sholio-Nipiagogio

Αποχαιρετήσαμε το καλοκαίρι με το πρώτο άκουσμα του κουδουνιού του σχολείου. Φορέσαμε τις σχολικές μας φορεσιές και… «Εμπρός, βήμα ταχύ», για να γνωρίσουμε τις αγαπημένες μας δασκάλες!

Οι σχολικές μας τάξεις έκρυβαν πολλές εκπλήξεις! Καινούρια παιχνίδια γέμισαν τα ραφάκια, όμορφες ζωγραφιές μας περίμεναν στα τραπεζάκια να τις χρωματίσουμε με πολλά χρώματα και όμορφη μουσική ήχησε στα αυτιά μας. Τραγουδήσαμε αγαπημένα τραγούδια και χορέψαμε στον ρυθμό τους κρατώντας χρωματιστές κορδέλες! Ομαδικά παιχνίδια ξεκίνησαν στην αυλή του σχολείου μας, παιχνίδια που μας θύμισαν ότι είμαστε όλοι μια ομάδα, φίλοι αγαπημένοι που ανυπομονούν να ξεκινήσουν το ταξίδι της νέας χρονιάς, ένα ταξίδι με νέες γνώσεις, πολλές εκπλήξεις και όμορφα συναισθήματα!

Μικροί και μεγάλοι καλωσορίσαμε τη νέα χρονιά ανυπομονώντας να ανακαλύψουμε όλοι μαζί τους κρυμμένους θησαυρούς της!