1ος Διεθνής Νυχτερινός Ημιμαραθώνιος Θεσσαλονίκης

1st-Thessaloniki-International-Night-Half-Marathon

Δυναμικό παρών στον 1ο Διεθνή Νυχτερινό Ημιμαραθώνιο Θεσσαλονίκης έδωσαν τα Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη μέσα από την πολυάριθμη συμμετοχή  των μαθητών/τριών τους στο αγώνισμα των 5km το Σάββατο 21 Οκτωβρίου 2023.

Συγκεκριμένα 62 μαθητές/τριες των Εκπαιδευτηρίων τόσο από το Γυμνάσιο όσο και από το Λύκειο έχοντας στο πλευρό τους, τους καθηγητές Φυσικής Αγωγής, έτρεξαν  και απόλαυσαν τη διαδρομή στο κέντρο της πόλης ξεκινώντας από το Δημαρχιακό Μέγαρο και τερματίζοντας στο άγαλμα του Μεγάλου Αλεξάνδρου.

Η εμπειρία ήταν ξεχωριστή και σε αυτό συνετέλεσε και η ώρα διεξαγωγής του αγώνα .

Οι εντυπώσεις μοναδικές!

Η χαρά  των παιδιών  απερίγραπτη!

Στόχος μας να ακολουθήσουν στο μέλλον παρόμοιες δραστηριότητες έχοντας ως μοναδικό κίνητρο να κινητοποιήσουμε όσο το δυνατόν περισσότερα παιδιά.