Εσωτερικοί Αγώνες Ανώμαλου Δρόμου Δημοτικού

Όπως κάθε χρόνο, πραγματοποιήθηκαν και φέτος με μεγάλη επιτυχία οι αγώνες ανώμαλου δρόμου στις εγκαταστάσεις των ΣΕΦΑΑ στη Θέρμη.

Σκοπός της διοργάνωσης ήταν όλοι οι μαθητές και οι μαθήτριες των τάξεων Δ’, Ε’ και ΣΤ΄ Δημοτικού να έρθουν σε επαφή με την αξία της άθλησης, του ευ αγωνίζεσθαι, της ευγενούς άμιλλας και συγχρόνως να αντιληφθούν τη σπουδαιότητα της προσπάθειας και της συμμετοχής.

Έτσι, με την καθοδήγηση των καθηγητών Φυσικής Αγωγής και τη συνεχή ενθάρρυνσή τους, οι μαθητές και οι μαθήτριες των τριών μεγαλύτερων τάξεων του Δημοτικού έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους και καταχειροκροτήθηκαν. Τα παιδιά που κατέκτησαν τις τρεις πρώτες θέσεις και από τις τρεις τάξεις απέσπασαν και τα αντίστοιχα μετάλλια που θα δοθούν στο τέλος της σχολικής χρονιάς.