Βράβευση των Εκπαιδευτηρίων Ε. Μαντουλίδη και του αριστούχου απόφοιτου Λυκείου από τη Eurobank

Eurobank

Ο αριστούχος απόφοιτος Δημήτρης Καραβασίλης, που εισήχθη 1ος στη Νομική Σχολή του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης με 19.710 μόρια, βραβεύτηκε στο πλαίσιο του Προγράμματος Εταιρικής Κοινωνικής Ευθύνης «Μπροστά για την Παιδεία», το οποίο συμπληρώνει φέτος 21 χρόνια αδιάλειπτης παρουσίας και διοργανώνεται από τη Eurobank.
Η βράβευση πραγματοποιήθηκε σε ειδική τελετή στην Αίθουσα Τελετών του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, σε μια ζεστή και συγκινητική ατμόσφαιρα, στην πρώτη διά ζώσης τελετή βράβευσης, μετά από απουσία τεσσάρων ετών λόγω της πανδημίας.
Παράλληλα, τιμητικές πλακέτες απονεμήθηκαν σε δέκα Λύκεια, από τα οποία αποφοίτησε ο κάθε ένας από τους αριστούχους μαθητές με το μεγαλύτερο άθροισμα βαθμών πρόσβασης στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση της κάθε Περιφερειακής Ενότητας.
Τα Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη βραβεύτηκαν για τρίτη χρονιά στο πλαίσιο του συγκεκριμένου προγράμματος. Την τιμητική πλακέτα παρέλαβε για τα Εκπαιδευτήρια η Γενική Διευθύντρια, κ. ‘Ασπα Χασιώτη.