14o Saint Catherine’s British Embassy School Debate Cup

Μαθήτριες του Γυμνασίου και του Λυκείου, οι οποίες παρακολουθούν το τμήμα προετοιμασίας Debate Αγγλικού Ρητορικού Λόγου και Επιχειρηματολογίας των Εκπαιδευτηρίων πήραν μέρος στο 14ο Τουρνουά Debate, το οποίο πραγματοποιήθηκε στις 24 και 25 Νοεμβρίου στην Αθήνα, υπό την αιγίδα της Πανελλήνιας Ένωσης Forensics (PFA).

Το Τουρνουά  φιλοξενήθηκε στις εγκαταστάσεις του Γυμνασίου - Λυκείου του Βρετανικού σχολείου της Αγίας Αικατερίνης στην Κηφισιά (St Catherine’s British Embassy, School), με τη συμμετοχή των 23 σχολείων μελών της Πανελλήνιας Ένωσης Forensics, από Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Λάρισα και Πάτρα!

Με τη συμμετοχή τους αυτή οι μαθήτριες, αφού απέσπασαν εξαιρετικές βαθμολογίες, ξεκίνησαν και επίσημα την προετοιμασία τους για την συμμετοχή τους στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Forensics, ο οποίος φέτος θα φιλοξενηθεί στις εγκαταστάσεις του Γυμνασίου - Λυκείου των Εκπαιδευτηρίων Ε. Μαντουλίδη τον Απρίλιο 2024.