Η συμπερίληψη στην πράξη: Αγώνας μπάσκετ μεταξύ της ομάδας του Κέντρου ΑΜΕΑ «Ο Σωτήρ» και των Εκπαιδευτηρίων

Τη Δευτέρα, 27 Νοεμβρίου υποδεχτήκαμε με μεγάλη χαρά στα Εκπαιδευτήρια μέλη του Κέντρου ΑΜΕΑ «Ο Σωτήρ» με την πρόεδρο Ράνια Λιακοπούλου και μέλη του ΔΣ, στο πλαίσιο της Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Καλαθoσφαίρισης «Special Olympics».

Στο κλειστό γήπεδο των Εκπαιδευτηρίων οργανώθηκε αγώνας μπάσκετ μεταξύ δύο μεικτών ομάδων από μέλη του Κέντρου και μαθητές των Εκπαιδευτηρίων. Τον αγώνα παρακολούθησαν μαθητές της Α΄και Β΄Λυκείου και, φυσικά, οι συνοδοί γονείς και φίλοι του συλλόγου «Ο Σωτήρ». Στο τέλος του αγώνα απονεμήθηκαν αναμνηστικά μετάλλια στους συμμετέχοντες.

Ευχαριστούμε πολύ την πρόεδρο κα Λιακοπούλου για την παρουσία τους στο σχολείο μας και για την ευκαιρία που δόθηκε να συμβάλουμε και εμείς στο έργο τους.