Χριστουγεννιάτικη Γιορτή από την Ε’ Δημοτικού

Με πολύ μεγάλο ενθουσιασμό και χαρά οι μαθητές και οι μαθήτριες της Ε' τάξης των Εκπαιδευτηρίων Ε. Μαντουλίδη διοργάνωσαν και παρουσίασαν τη χριστουγεννιάτικη γιορτή τους.

Μέσα από ένα εορταστικό και χιουμοριστικό θεατρικό έργο τα παιδιά πέρασαν  σπουδαία μηνύματα για τη γέννηση του Θεανθρώπου. Οι ψυχές όλων των παρευρισκομένων αγαλλίασαν με το άκουσμα παραδοσιακών καλάντων Χριστουγέννων και Πρωτοχρονιάς από διάφορες γωνιές της Ελλάδας μας. Η γιορτή ολοκληρώθηκε με τους μαθητές να τραγουδούν γιορτινά τραγούδια στην αγγλική, γαλλική και γερμανική γλώσσα, ενώ ιδιαίτερα ευχάριστη έκπληξη αποτέλεσε η παρουσίαση ενός δημοφιλούς χριστουγεννιάτικου τραγουδιού στη νοηματική γλώσσα. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!

Χρόνια πολλά, καλά και ευλογημένα με υγεία και ειρήνη για όλο τον κόσμο!