Ο Άγιος Βασίλης έρχεται στα Εκπαιδευτήρια

Τις εορταστικές αυτές ημέρες πρωταγωνιστής είναι ο Άγιος Βασίλης. Ο καλός παππούλης, που μας ταξιδεύει σε έναν κόσμο μαγικό και με χαρά μας φέρνει όμορφα δώρα. Τα παιδιά περιμένουν με ανυπομονησία τον ερχομό του και με μεγάλη χαρά του γράφουν γράμματα , εκφράζοντας τις ευχές τους.

Στα Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη, ο Άγιος Βασίλης έκανε την εμφάνισή του νωρίτερα φέτος. Οι αίθουσες του Νηπιαγωγείου, του Παιδικού Σταθμού και της Α΄ Δημοτικού γέμισαν με χαμόγελα, ενώ τα πρόσωπα των μικρών μαθητών και μαθητριών έλαμπαν από ευτυχία. Ο Άγιος Βασίλης, με το χαρακτηριστικό του γέλιο, χάρισε αξέχαστες στιγμές στα παιδιά.

Το πνεύμα των Χριστουγέννων κυριαρχούσε στην ατμόσφαιρα, ενώ ο Άγιος Βασίλης μοίρασε συμβολικά χριστουγεννιάτικα δωράκια σε κάθε παιδί. Ευχήθηκε σε όλους να έχουμε όμορφα και ευλογημένα Χριστούγεννα και εμείς με τη σειρά μας του χαρίσαμε μια μεγάλη αγκαλιά και ένα γλυκό φιλί!

Χρόνια πολλά αγαπημένε μας,

Άγιε Βασίλη!