Γιορτή 25ης Μαρτίου

Τα Εκπαιδευτήρια Ε Μαντουλίδη, αποτίοντας φόρο τιμής στον ιδρυτή τους, τον μεγάλο οραματιστή και δάσκαλο Ευάγγελο Μαντουλίδη, συνδέουν τον εορτασμό της θρησκευτικής και εθνικής εορτής της 25ης Μαρτίου με την ανάμνησή του. Η εκδήλωση μνήμης πραγματοποιήθηκε στο Πολιτιστικό και Αθλητικό Κέντρο των Εκπαιδευτηρίων στις εγκαταστάσεις του Γυμνάσιου - Λυκείου.

Η εκδήλωση ξεκίνησε με την καθιερωμένη αρτοκλασία και την επιμνημόσυνη δέηση στη μνήμη του Ευάγγελου Μαντουλίδη.

Η γιορτή πλαισιώθηκε από αφηγήσεις μαθητών της Γ’ Γυμνασίου καθώς και από την χορευτική ομάδα Λυκείου των Εκπαιδευτηρίων υπό την καθοδήγηση της καθηγήτριας κ. Γκιούνα. Οι μαθητές και οι μαθήτριες παρουσίασαν μια σειρά χορών από τον Πόντο και τη Θράκη.

Τον πανηγυρικό λόγο εκφώνησε η φιλόλογος κ. Φανή Γεωργίου.

Την εκδήλωση παρακολούθησαν οι μαθητές και οι μαθήτριες του Γυμνασίου, Λυκείου και του Δημοτικού, οι διευθυντές και οι καθηγητές.

Συλλογή φωτογραφιών