Λογοτεχνικό Πρόγραμμα «Βιβλιοπαρέες» με τη συγγραφέα Ρία Φελεκίδου

Με αφορμή το λογοτεχνικό πρόγραμμα «Βιβλιοπαρέες», στο οποίο συμμετέχουν οι μαθητές και οι μαθήτριες των Προνηπίων, αναφερθήκαμε στη σημασία του βιβλίου στη ζωή μικρών και μεγάλων και υποδεχτήκαμε την συγγραφέα κυρία Ρία Φελεκίδου.

Τα παιδιά συζήτησαν μαζί της και πήραν μέρος σε πολλές δραστηριότητες που βασίζονταν στο παραμύθι της συγγραφέα με τίτλο «Το μυστικό της Όχι Όχι»! Καλωσορίσαμε τη συγγραφέα στο σχολείο μας και παίζοντας το παιχνίδι των κρυμμένων ερωτήσεων λύσαμε όλες τις απορίες μας! Χωριστήκαμε σε ομάδες και απαριθμήσαμε τα «Όχι και Ναι» που χρησιμοποιούμε και εμείς οι ίδιοι στην καθημερινότητά μας. Στη συνέχεια χορέψαμε και τραγουδήσαμε ακολουθώντας τον ρυθμό της πριγκίπισσας  «Όχι Όχι». Τέλος, φτιάξαμε τις πιο όμορφες ζωγραφιές, τις οποίες και χαρίσαμε στη συγγραφέα, με την υπόσχεση ότι θα ανταμώσουμε σύντομα σε νέες περιπέτειες και μαγικά παραμυθένια ταξίδια!

Συλλογή φωτογραφιών