Παρουσίαση του βιβλίου «Η δύναμη της ήττας» του κ. Μπάνε Πρέλεβιτς

Μία ιδιαίτερη και εξόχως ενδιαφέρουσα συζήτηση είχαν με τον Αντιπεριφερειάρχη Εξωστρέφειας Κεντρικής Μακεδονίας και πρώην επαγγελματία καλαθοσφαιριστή κ. Μπάνε Πρέλεβιτς οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α’ και Β’ Λυκείου.

Ο κ. Πρέλεβιτς επισκέφθηκε τα Εκπαιδευτήρια E. Μαντουλίδη, στο πλαίσιο του Tριήμερου Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού και με αφορμή το πρώτο του βιβλίο «Η δύναμη της ήττας», μίλησε στους μαθητές και τις μαθήτριες για τις πολύ σημαντικές προσωπικές του εμπειρίες και απάντησε σε δεκάδες ερωτήσεις, τις οποίες μάλιστα χαρακτήρισε πολύ εύστοχες.

«Ήταν μία ξεχωριστή εμπειρία για μένα, γιατί κάναμε μία πολύ ωραία συζήτηση με όλα τα παιδιά. Ήταν πολύ εύστοχες και ουσιαστικές οι ερωτήσεις τους και ακόμη μία φορά μου έδωσαν τη δυνατότητα να στηρίξω την άποψή μου για τη νεολαία. Πιστεύω ότι τα νέα παιδιά είναι πολύ πιο έξυπνα από εμάς, απλώς θέλουν τη σωστή καθοδήγησή μας», σχολίασε ο κ. Πρέλεβιτς μετά την ολοκλήρωση της εκδήλωσης.

συλλογή φωτογραφιών