Εικονική Επιχείρηση - Διαγωνισμός Junior Achievement

Την Παρασκευή, 1 Μαρτίου οι μαθητές και οι μαθήτριες του εξωσχολικού προγράμματος των Εκπαιδευτηρίων «Εικονική Επιχείρηση» συμμετείχαν στην Εμπορική Έκθεση στο Μediterannean Cosmos, με την εφαρμογή «Ancient Guardians». Η έκθεση διοργανώνεται από τον μη κερδοσκοπικό οργανισμό για τη Νεανική επιχειρηματικότητα (JA Greece) - Εικονική Επιχείρηση Νέων με τη συμμετοχή 41  σχολείων από όλη τη Βόρεια Ελλάδα.

Τα παιδιά δούλεψαν όλη τη χρονιά με ομαδικό πνεύμα και προσπάθησαν, με τη βοήθεια του μέντορά τους κ. Κωνσταντίνου Αστρίδη, να υλοποιήσουν την επιχείρησή τους και να την παρουσιάσουν στην κριτική επιτροπή και στο κοινό με επιτυχία.

Συμμετείχαν οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α΄ Λυκείου:

Χ. Βασιλείου, Α. Γεωργιάδης, Χ. Γκρίτσιος, Ε. Καφφές, Ι. Κωνσταντινίδης, Θ. Μιλτιάδου, Η. Μότσανος, Χ. Μπαμπάτσης, Γ. Μπαρμπετάκης, Χ. Σαμαρά, Α. Φρατζανά.